Manja slova Veća slova RSS
MFA.GOV.ME mail
Diplomarius
Evidencija iseljenika

MVP

MARRI
CEI

MVPEI

PDV i Carina

Preseansi šefova stranih misija po datumu predaje akreditivnih pisama


Kostarika 
Nj. E. gđa Ana TeRes.a Dengo 
(sjedište u Beču) 
14. maj 2008.

Azerbejdžan 
Nj. E. g. Eldar Humbat oglu Hasanov
(sjedište u Beogradu) 
6. oktobar 2010.

Moldavija

Nj. E. g. Jurij Renita
(sjedište u Bukureštu)
14. jun 2011.

Irak
Nj. E. g. Falaha Abdulhasana Abdulsade
(sjedište u Beogradu)
18. maj 2012.

Ekvador
Nj. E. g. Carlos Danilo Vallejo Lopez
(sjedište u Rimu)
21. septembar 2012.

Srbija 
Nj. E. g. Zoran Bingulac 
(sjedište u Podgorici) 
19. septembar 2013.

Rumunija
Nj. E. g. Ferdinand Nagi
(sjedište u Podgorici)
25. novembar 2013.

Malezija

Nj. E. g. Anuar Kasman
(sjedište u Sarajevu)
20. oktobar 2014.

Portugal
Nj. E. g. Augusto Jose Pestana Saraiva Peixoto
(sjedište u Beogradu)
10. decembar 2014.

Alžir

Nj. E. g. Abdelhamid Chebchoub 
(sjedište u Beogradu)
26. jun 2015.

Kuvajt
Nj. E. g. Yousef Abdulsamad 
(sjedište u Beogradu)
26. jun 2015.

Litvanija

Nj. E. gđa Rasa Keiriene 
(sjedište u Budimpešti)
26. jun 2015.

Argentina
Nj. E. g. Domingo Santiago Cullen
(sjedište u Beograda)
30. jun 2015.

NDR Laos
Nj. E. g. Phoukhao Phommavongsa 
(sjedište u Beču)
30. jun 2015.

Jordan
Nj. E. g. Fawwaz Al-Eitan 
(sjedište u Atini)
30. jun 2015.

Grčka
Nj. E. g. Sotirios Athanasiou
(sjedište u Podgorici)
31. avgust 2015.

Slovenija
Nj. E. g. Mitja Močnik
(sjedište u Podgorici)
5. oktobar 2015.

Španija
Nj. E. g. Miguel Fuertes Suarez 
(sjedište u Beogradu)
16. novembar 2015.

Norveška
Nj. E. g. Arne Sannes Bjornstad
(sjedište u Beogradu)
17. novembar 2015.

Finska
Nj. E. g. Pertti Ikonen
(sjedište u Beogradu)
14. decembar 2015.

Novi Zeland
Nj. E. g. Patrick John Rata
(sjedište u Rimu)
14. decembar 2015.

Angola

Nj. E. g. Jose Joao Manuel
(sjedište u Beogradu)
15. januar 2016.

Južnoafrička Republika
Nj. E. g. Marthinus Christoffel Johannes van Schalkwyk
(sjedište u Atini)
15. januar 2016.

Malta
Nj. E. g. Jaime H. Cremona
(sjedište u Valeti)
15. januar 2016.

Slovačka Republika
Nj. E. g. Roman Hloben
(sjedište u Podgorici)
4. februar 2016.

Demokratska Narodna Republika Koreja
Nj. E. g. Cha Kon Il
(sjedište u Sofiji)
25. mart 2016.

Venecuela

Nj. E. gđa Orietta Caponi
(sjedište u Sofiji)
25. mart 2016.

Irska 

Nj. E. g. Pat Kelly
(sjedište u Budimpešti) 
13. maj 2016.

Gana

Nj. E. gđa Molly Anim Addo
(sjedište u Rimu)
13. maj 2016.

Kipar

Nj. E. g. Constantinos Eliades
(sjedište u Beogradu)
24.jun 2016.

Kosovo

Nj. E. g. Skender Durmishi
(sjedište u Podgorici)
26. jul 2016.

Švedska

Nj. E. g. Jun Lundin 
(sjedište u Beogradu)
26. jul 2016.

Izrael

Nj.E. gđa Alona Fisher-Kamm 
(sjedište u Beogradu)
13. septembar 2016.

Švajcarska

Nj. E. g. Philippe Guex 
(sjedište u Beogradu)
13. septembar 2016.

Meksiko

Nj. E. g. Marco Antonio Garcia Blanco
(sjedište u Beogradu)
13. septembar 2016.

Francuska
Nj. E. gđa Christine Toudic Gaborit
(sjedište u Podgorici)
19. septembar 2016.

Kolumbija

Nj. E. g. Jaime Alberto Cabal Sanclemente
(sjedište u Beču)
19. septembar 2016.

Čile
Nj. E. g. Juan Luis Nilo Valledor
(sjedište u Zagrebu)
19. septembar 2016.

Palestina
Nj. E. g. Rabii Hantouli
(sjedište u Podgorici)
10. oktobar 2016.

Hrvatska
Nj. E. g. Veselko Grubišić
(sjedište u Podgorici)
12. januar 2017.

Bangladeš
Nj. E. g. Hassan Mahmood Khandker
(sjedište u Madridu)
12. januar 2017.

Maroko

Nj. E. g. Mohammed Amine Belhaj
(sjedište u Beogradu)
6. februar 2017.

Ujedinjeni Arapski Emirati 
Nj. E. g. Abdulsalam Hareb Obaid Al Romaithi
(sjedište u Podgorici)
5. maj 2017.

Islamska Republika Iran 
Nj. E. g. Hossein Molla Abdullahi
(sjedište u Beogradu)
5. maj 2017.

Država Katar
Nj. E. g. Mubarak bin Fahad Al-Thani
(sjedište u Beogradu)
5. maj 2017.

Ujedinjeno Kraljevstvo
Nj.E. gđa Alison Kemp
(sjedište u Podgorici)
25. maj 2017.

Letonija
Nj. E. g. Vilmars Henins
(sjedište u Budimpešti)
25. maj 2017

Indija
Nj. E. gđa Renu Pall
(sjedište u Beču)
25. maj 2017

Island
Nj. E. g. Martin Eyjolfsson
(sjedište u Berlinu)
26. maj 2017

Filipini
Nj. E. gđa Maria Fe T. Pangilinan
(sjedište u Budimpešti)
21. jul 2017.

Austrija
Nj. E. gđa Anna Janković
(sjedište u Podgorici)
21. jul 2017.

Češka
Nj. E. g. Karel Urban
(sjedište u Podgorici)
20. oktobar 2017.

Kanada
Nj. E. gđa Kathleen Csaba
(sjedište u Beogradu)
8. decembar 2017. 

Danska

Nj. E. g. Anders Chiristian Hougard
(sjedište u Beogradu)
8. decembar 2017. 

Bjelorusija
Nj. E. g. Valeriy Brylev
(sjedište u Beogradu)
8. decembar 2017.

Japan
Nj. E. g. Junichi Maruyama
(sjedište u Beogradu)
12. februar 2018.

Peru
Nj. E. gđa Maria Eugenia Echeverria Herrera
(sjedište u Bukureštu)
12. februar 2018.

Bosna i Hercegovina
Nj. E. g. Vinko Radovanović
(sjedište u Podgorici)
12. februar 2018.

Italija 
Nj. E. g. Luca Zelioli
(sjedište u Podgorici)
29. mart 2018.

Kuba
Nj. E. g. Gustavo Tristá del Todo
(sjedište u Beogradu) 
29. mart 2018.

Tajland
Nj. E. g. Jakkrit Srivali
(sjedište u Budimpešti)
29. mart 2018.

Tunis
Nj. E. g. Seyf Allah Rejeb
(sjedište u Beogradu)
29. mart 2018. 

Pakistan 
Nj. E. g. Iftekhar Aziz 
(sjedište u Budimpešti)
23. jul 2018. 

Mongolija 
Nj. E. gđa Battungalag Gankhuurai
(sjedište u Beču)
23. jul 2018. 

Togo
Nj. E. g. Calixte Batossie Madjoulba
(sjedište u Parizu)
23. jul 2018.

Kina 
Nj. E. g. Liu Jin
(sjedište u Podgorici)
6. septembar 2018. 

Njemačka
Nj. E. g. Robert Heinrich Weber
(sjedište u Podgorici)
6. septembar 2018. 

Mađarska
Nj. E. g. József Négyesi
(sjedište u Podgorici)
6. septembar 2018. 

Makedonija
Nj. E. g. Mihajlo Trpkoski 
(sjedište u Podgorici)
6. septembar 2018. 

Poljska
Nj. E. g. Artur Dmochowski
(sjedište u Podgorici)

6. septembar 2018.

Albanija 
Nj.E. g. Ridi Kurtezi
(sjedište u Podgorici)
19. novembar 2018. 

Belgija
Nj.E. g. Koenraad Adam
(sjedište u Beogradu)
19. novembar 2018. 

Australija
Nj.E. gđa Ruth Stewart
(sjedište u Beogradu)
19. novembar 2018. 

Kazahstan
Nj.E. g. Tolezhan Barlybayev
(sjedište u Zagrebu)
19. novembar 2018. 

Saudijska Arabija

Nj.E. g. Abdulmomen Mohammed Sharaf
(sjedište u Tirani)
19. novembar 2018.  

Sjedinjene Američke Države
Nj.E. gđa Judy Rising Reinke
(sjedište u Podgorici)
20. decembar 2018.

Estonija
Nj. E. gđa Kristi Karelsohn
(sjedište u Budimpešti)
20. decembar 2018. 

Šri Lanka
Nj. E. g. Karunasena Hettiarachchi

(sjedište u Berlinu)
20. decembar 2018.

Mauritanija
Nj. E. g. Hamed Sidi Mohamed

(sjedište u Rimu)
20. decembar 2018.

Turska
Nj. E. gđa Songül Ozan
(sjedište u Podgorici)
8. februar 2019.

Bugarska
Nj. E. gđa Meglena Ivanova Plugtschieva-Alexandrova
(sjedište u Podgorici)
8. februar 2019.

Republika Koreja
Nj. E. g. Choe Hyoung-chan
(sjedište u Beogradu)
8. februar 2019.

Egipat
Nj. E. g. Saïd Hindam
(sjedište u Pragu)
13. maj 2019.

Gruzija
Nj. E. g. Zaal Gogsadze
(sjedište u Budimpešti) 
13. maj 2019

Indonezija
Nj. E. g. Mochammad Chandra Widya Yudha
(sjedište u Beogradu)
13. maj 2019

Vijetnam
Nj. E. g. Dang Tran Phong
(sjedište u Bukureštu)
13. maj 2019

Brazil
Nj. E. g. Eduardo Botelho Barbosa
(sjedište u Beogradu)
13. maj 2019

Argentina

Nj. E. g. Domingo Santiago Cullen
(sjedište u Beograda)
30. jun 2015.

Finska

Nj. E. g. Kimmo Lähdevirta
(sjedište u Beogradu)
1. jul 2019. 

Malta

Nj. E. g. Karl Izzo
(sjedište u Valeti)
1. jul 2019. 

Irak

Nj. E. g. Fakhri Hassan Mahdi Al Issa
(sjedište u Beogradu)
1. jul 2019. 

San Marino

Nj.E. gđa Sylvie Bollini
(sjedište u San Marinu)
1. jul 2019. 

Kosovo

Nj. E. g. Iljber Hisa
(sjedište u Podgorici)
9. septembar 2019. 

Ruska Federacija

Nj. E. g. Vladislav Vladislavovič Maslennikov
(sjedište u Podgorici)
9. septembar 2019. 

Bosna i Hercegovina

Nj. E. g. Branimir Jukić
(sjedište u Podgorici)
9. septembar 2019. 

Slovenija

Nj. E. g. Gregor Presker
(sjedište u Podgorici)
9. septembar 2019. 

Novi Zeland

Nj. E. g. Anthony George Simpson
(sjedište u Rimu)
9. septembar 2019.


Suvereni Viteški Red Hospitalaca Svetog Jovana od Jerusalima, od Rodosa i od Malte
Nj. E. g. Gian Annibale Rossi di Medelana
(sjedište u Rimu)
2. novembar 2019. 

Jermenija
Nj.E. g. Ashot Hovakimian
(sjedište u Pragu)
2. novembar 2019.

Urugvaj
Nj.E. g. Enrique Loedel
(sjedište u Atini)
2. novembar 2019.

Holandija
Nj. E. g. Gilles Arnout Beschoor Plug
(sjedište u Beogradu)
2. novembar 2019.

Luksemburg
Nj. E. g. Philippe Donckel
(sjedište u Luksemburgu)
2. novembar 2019.